Ogłoszenia - 02.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 02.12.2018 r. - I Niedziela Adwentu –

 

 1.      Rozpoczynamy dziś w Kościele święty czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest więc okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. (w Bychowie w środy o godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Krystian Połomski z Bydgoszczy. 

2.      W poniedziałek 03.12. wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

3.      W czwartek 06.12. wspominamy w Kościele św. Mikołaja, biskupa. 

4.      W piątek 07.12. wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. 

5.      Również w piątek zapraszamy na Spotkanie Wigilijne ze Stowarzyszeniem Św. Wincentego a Paulo. Spotkanie odbędzie się na placu przy salkach katechetycznych w godzinach od 13.00 do 16.00. W programie wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd oraz wieczerza wigilijna. 

6.      W sobotę 08.12. obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

7.      W przyszłą drugą niedzielę adwentu wszelkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac w naszej świątyni oraz na dalsze przewidziane inwestycje: w najbliższym czasie zostaną zakończone prace nad renowacją polichromii dwóch sklepień w nawie bocznej północnej kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8.      Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. 

9.      Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

10.  Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozprowadza wigilijne świece Caritas jako pomoc najuboższym dzieciom i potrzebującym. Świece można nabyć również na stoisku parafialnym. 

11.   Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, kalendarze na nowy rok oraz lampiony roratnie. 

12.   Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Zdzisława Kuracińskiego, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności, oraz Ś.P. ks. Józefa Siedlczyńskiego, którego 3 r. śm. obchodzić będziemy w poniedziałek.