Ogłoszenia - 09.12.2018 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

09.12.2018 r. – Żmigród – II Niedziela Adwentu

 1.     Przeżywamy w Kościele II niedzielę adwentu. Msze św. roratnie w kościele parafialnym odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00 (w Bychowie w środę  godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Krystian Połomski z Bydgoszczy.

2.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze prace w naszej świątyni: w najbliższym czasie zostanie zakończona renowacja polichromii dwóch sklepień w nawie bocznej północnej kościoła. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. 

3.     W czwartek 13.12 wspominamy w Kościele św. Łucję, dziewicę i męczennice. 

4.     W piątek 14.12 wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła. 

5.     Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. 

6.     Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

7.     Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozprowadza wigilijne świece Caritas jako pomoc najuboższym dzieciom i potrzebującym. Świece można nabyć również na stoisku parafialnym. 

8.     Na stoisku parafialnym polecamy również prasę katolicką, literaturę religijną, kalendarze na nowy rok oraz lampiony roratnie. 

9.     Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Martynę Barteczka, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.