Ogłoszenia - 23.12.2018 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

- Żmigród- IV Niedziela Adwentu

- 23.12.2018 roku -

 

1.     W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.30, Harcerze  z XXII szczepu „Meksyk” Hufca Powiatu Trzebnickiego przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju.

2.     Już jutro w poniedziałek 24.12 przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela Świata, łamanie się opłatkiem, oraz wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy zgodnie z naszą polską tradycją do zachowania postu, czyli powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Przy wigilijnym stole wspominajmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zapraszamy na Pasterkę dla dzieci i osób starszych o godz. 20.00. Następnie o godz. 22.45 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Adonai. O godz. 24.00 Uroczysta Pasterka. Mszę św. pasterskie na filiach zostaną odprawione: w Borkach, Borzęcinie, Kliszkowicach i Bychowie o godz. 22.00.

3.     We wtorek, 25.12 przypada I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 10.30, 11.45,13.00 i 18.30   ( nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.

4.     W środę, 26.12 II Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

5.     Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u Siostry w zakrystii. Całkowity dochód z opłatków przeznaczony będzie na spłatę wykonanych prac remontowych i dalsze inwestycje w naszej świątyni.

6.     Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które stały się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

7.     Składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

8.     Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprasza na film p.t. „Chleb z nieba” Projekcja filmu odbędzie się 29 grudnia (sobota) o godz. 14.00 w kinie Polonia w Trzebnicy. Wyjazd spod wieży ciśnień o godz. 13.00. Koszt 20 złotych. Zapisy u Pani Teresy na stoisku parafialnym.

9.     Już dziś zapraszamy na koncert chórów, który odbędzie się dnia 05 stycznia 2019 roku (sobota) o godz. 17.00 w naszej świątyni. Wystąpią: Chór św. Wojciecha z parafii p.w. Chrystusa Króla z Rawicza, Chór Miriam z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli z Rawicza, Chór Cantate Deo z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Powidzka, oraz nasz parafialny Chór Magnificat.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Jana Denes, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności.