Ogłoszenia - 30.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 30.12.2018 r. – Żmigród – Święto Świętej Rodziny-

 1.      Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo wspominkowe za naszych drogich zmarłych.

2.      Jutro w poniedziałek, w ostatni dzień starego roku zapraszamy o godz. 18.00 na  nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne z podsumowaniem 2018 roku.

3.      We wtorek, 01.01.2019 r. w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół przeżywać będzie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy katolik w tym dniu jest zobowiązany do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w Żmigrodzie i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego  (w Żmigrodzie nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00).

4.      W sobotę 05.01 zapraszamy na koncert chórów, który odbędzie się w naszej świątyni o godz. 17.00. Wystąpią: Chór św. Wojciecha z parafii p.w. Chrystusa Króla z Rawicza, Chór Miriam z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli z Rawicza, Chór Cantate Deo z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Powidzka, oraz nasz parafialny Chór Magnificat.

5.      W przyszłą niedzielę 06.01 przypada w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6.      Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

7.      Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

8.      Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

02.01 – środa godz. 15.00: Karnice (1-14e), godz. 16.00: Węglewo, Kliszkowice Małe, Marzęcin, Grądzik.

03.01- czwartek godz. 15:00: Karnice (15 – 29 ). Godz. 16.00: Żmigród, ul. Kwiatowa.

04.01 – piątek, godz. 16.00 : Przemysłowa, Kmicica, Zagłoby,Słowackiego, Obornicka, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza, Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej,

05.01 – sobota, godz.09.00: Żmigródek

06.01 – niedziela, godz. 15.00: Borzęcin

Wszystkie ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła. Jednocześnie informujemy, że zakończyły się prace nad pierwszym etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu sklepienia nawy bocznej.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Natomiast okazja do spowiedzi przed poranną i wieczorną Mszą św.

9.        Miłosierdziu Bożemu polecajmy nasze drogie parafianki: Ś.P. Kazimierę Duda, Ś.P. Helenę Drab, które w minionym tygodniu odeszły do wieczności. Módlmy się również za Ś.P. ks. Andrzeja Starzyńskiego, misjonarza św. Wincentego a Paulo, który w ostatnim czasie pełnił posługę w Domu Pomocy Społecznej w Zdunach, a który również pracował w naszej parafii jako katecheta. Pogrzeb ks. Andrzeja odbędzie się w czwartek 03 stycznia 2019 r. o godz.11.00 w Bydgoszczy.