Ogłoszenia - 20.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 20.01.2019 r. – Żmigród – II Niedziela Zwykła –

 1.      W tym tygodniu kończymy  coroczne odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Raz jeszcze wszystkim Parafianom, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów i serc, za wspólną modlitwę, życzliwość, zatroskanie o dobro wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary na spłatę wykonanych prac remontowych i dalsze inwestycje w naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!. Ministranci wraz z Księdzem Opiekunem składają również serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na cele wspólnoty ministranckiej.

2.     Jutro w poniedziałek 21.01 wspominamy w Kościele św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę. W tym dniu przypada również Dzień Babci, a po jutrze Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych drogich Dziadkach.

3.     W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4.     W czwartek 24.01 w liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka Salezego,  biskupa i doktora Kościoła, wybitnego pisarza , patrona dziennikarzy i prasy katolickiej .

5.     W piątek,  25.01 obchodzimy w Kościele Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła. W tym dniu Księża Misjonarze, którzy od 1945 r. pracują w tej parafii, obchodzą rocznicę powstania swego Zgromadzenia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach, którzy pracowali w naszej parafii a także prośmy o nowe, dobre i liczne powołania do Zgromadzenia Misji.

6.     W sobotę, 26.01 wspominamy w Kościele św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

7.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszego kościoła.

8.     Starosta Trzebnicki i Proboszcz parafii w Powidzku zapraszają dziś o godz. 16.00 do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Powidzku na I Powiatowy Koncert Muzyki Sakralnej.

9.     Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 17.15 w naszej świątyni na koncert kolęd w wykonaniu Agaty i Karoliny Lorenz oraz ks. Krzysztofa Śliwy. 

10. Natomiast w przyszłą niedzielę 27.01. o godz. 16.00 zapraszamy parafian oraz gości na koncert kolęd w wykonaniu Scholi Jerzyki z Kunowic.

11. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

20.01. Niedziela – godz. 15.00 – ul. Rybacka.

21.01. Poniedziałek – godz. 16.00 – ul. Lipowa 7, 8, 9, 11.

22.01. Wtorek – godz. 16.00 – ul. Lipowa 1, 2, 3, 3a i b, 5.

23.01. Środa – godz. 16.00 – kolęda dodatkowa po wcześniejszym zgłoszeniu.

Wszystkie ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła. Jednocześnie informujemy, że zakończyły się prace nad pierwszym etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu sklepienia nawy bocznej.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Natomiast okazja do spowiedzi przed poranną i wieczorną Mszą św.

13. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką.