Ogłoszenia - 27.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– Żmigród – 27.01.2019 r. – III Niedziela Zwykła –

 1.      Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej schole Jerzyki z Kunowic i jednocześnie zapraszamy drogich parafian i przybyłych gości na koncert kolęd w ich wykonaniu, dziś w naszej parafialnej świątyni o godz. 16.00.

2.       W poniedziałek 28.01. wspominamy w Kościele św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła.

3.       W czwartek  31.01. wspominamy w Kościele św. Jana Bosko, kapłana. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za naszych drogich zmarłych i Msze św. w ich intencji o godz. 18.30.

4.       W piątek 01.02 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano i wieczorem pół godziny przed Mszą Św.

5.      W sobotę, 02.02 obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, czyli M.B. Gromnicznej. Od dawna czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia przez Maryję Dzieciątka Jezus do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia świec, tzw. gromnic. Ich płomień symbolizuje Chrystusa – Światłość świata. Przyjdźmy do naszej świątyni z gromnicami, które zostaną uroczyście poświęcone. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego. Msze św. w kościele parafialnym  zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. W Bychowie i Borzęcinie o godz. 17.00. W Borku i Kliszkowicach o godz. 16.00. W tym dniu wspólnota Różaniec do Granic zaprasza na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

6.       Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszego kościoła.

7.       Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.00. w środę od godz. 19.00 do 20.00 i w sobotę od godz. 09.00 do 10.00.

8.        W dniach od 01 do 04 maja b.r. Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Limanowej i Ludźmierzu. Nocleg w Zakopanem – Olcza. Koszt 450 zł.

9.       Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz świece gromniczne.

10.   Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Józefa Jurczyszyn, Ś.P. Teresę Szukalską, Ś.P. Jacka Lech, Ś.P. Franciszka Najman, Ś.P. Andrzeja Baranowskiego, Ś.P. Jadwigę Pękowską,  którzy w minionym czasie odeszli do wieczności.