Ogłoszenia - 03.03.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 03.03.2019 r. – Żmigród – VIII Niedziela Zwykła-

 1.      W poniedziałek 04.03 obchodzimy w Kościele Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

2.      W Środę 06.03 rozpoczynamy w Kościele Okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania - poprzez post, modlitwę i jałmużnę - do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się w środę popielcową o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30, a w kościołach filialnych: Borki i Kliszkowice – godz. 16.00, Borzęcin i Bychowo – godz. 17.00. W tym  dniu obowiązuje post ścisły, tzn. wszyscy wierni są zobowiązani do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych oraz trzech posiłków w tym jeden do syta. O godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W środę popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

3.      Już dziś informujemy, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się: dla dzieci szkoły podstawowej i kościołów filialnych w Borku, Kliszkowicach i Borzęcinie w IV tygodniu Wielkiego Postu. Dla dorosłych, młodzieży i kościoła filialnego w Bychowie, w V tygodniu Wielkiego Postu.

4.      W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45. Dla dorosłych o godz. 17.45 i dla młodzieży o godz. 19.15 (W Bychowie o godz. 16:30 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

5.      Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej.

6.      W ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, od najbliższej  niedzieli rozprowadzane będą paschaliki i baranki wielkanocne do nabycia na stoisku parafialnym oraz  skarbonki na wielkanocną jałmużnę.

7.      W przyszłą II niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych, oraz na dalsze inwestycje w naszym parafialnym kościele.

8.      Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

9.      Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza do kina w Trzebnicy, na film p.t. Najwyższy Dar. Projekcja filmu odbędzie się 09.03. 2019 r. o godz. 15.00. Wyjazd z pod wieży ciśnień o godz. 11.15. Koszt 20 zł. Zapisy u Pani Teresy na stoisku parafialnym.

10.  W dniach od 20 do 28 września b.r. parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch. Program wyjazdu jest umieszczony w gablocie. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Jerzy.

11.  Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, wielkanocne paschaliki, baranki, oraz kartki świąteczne.