Ogłoszenia - 26.05.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2019 r.

– Żmigród –  VI Niedziela Wielkanocna -

 1.    Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej wolontariuszy z MISEVI POLSKA. Dziękujemy za informacje na temat waszej misyjnej działalności, życząc dalszej owocnej posługi wśród ludzi najbardziej potrzebujących pomocy materialnej i duchowej. Po Mszy św. wolontariusze zbierają dobrowolne ofiary na rzecz dalszej działalności wśród najuboższych dzieci i młodzieży.

2.    Dziś w Bychowie (obchodziliśmy) przeżywać będziemy uroczystości odpustowe - o godzinie 11.00 - ku czci św. Jana Nepomucena.

3.    Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej odbędą się 16.06. b.r. W tym dniu kazanie odpustowe wygłosi i przewodniczyć Mszy św. o godzinie 13.00 będzie ks. Robert Iskrzycki, misjonarz pracujący w Kazachstanie. W związku z festynem parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 23.06, w godzinach od 15.00 do 21.00,  Ministranci Seniorzy przeprowadzają zbiórkę fantów na loterie. W programie festynu między innymi licytacje, loterie fantowe, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych w tym koncert Doroty Osińskiej, laureatki programu telewizyjnego The Voice of Poland.

4.    Uroczystości Bożego Ciała odbędą się 20. 06. b.r. Po Uroczystej Mszy św. o godz. 09.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Ważny, misjonarz pracujący na Ukrainie, przejdziemy ulicami naszego miasta:  Pl. Wojska Polskiego, ul. Zamkową, Poznańską, Batorego, Kwiatową, i Sportową. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: Ołtarz I  - mieszkańcy ulic Zamkowa, Poznańska, Batorego. Ołtarz II  - ul. Kwiatowa, Czereśniowa. Ołtarz III  - ul. Poziomkowa, Morelowa. Ołtarz IV – ul. Kwiatowa i Sportowa.

5.    We wtorek 29.05 wspominamy w Kościele św. Urszulę Leduchowską, dziewicę.

6.    W sobotę 01.06  wspominamy św. Justyna, męczennika. Na godzinę 17.30 wspólnota „Różaniec do Granic „ zaprasza na nabożeństwo różańcowe.

7.    W miesiącu czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00.

8.    W przyszłą VII niedzielę wielkanocną obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.    Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz ozdoby na Uroczystość Bożego Ciała.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Stanisława Harasimowicz, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności.