Ogłoszenia - 02.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 02.06.2019 r. – Żmigród – VII Niedziela Wielkanocna –

Wniebowstąpienie Pańskie

 1.     W miesiącu czerwcu zapraszamy codziennie na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18.00.

2.     W poniedziałek 03.06 wspominamy w Kościele Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

3.     W środę 05.06 wspominamy w Kościele św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

4.     W piątek 07.06 przypada I piątek miesiąca.

5.     W sobotę 08.06, wspominamy Św. Jadwigę, Królową.

6.     W przyszłą niedzielę, 10.06, obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jest to też druga niedziela miesiąca ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszej parafialnej świątyni. Dalsza renowacja ścian nawy północnej rozpocznie się na początku lipca.

7.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 09.00 Stowarzyszenie „Złota Jesień” serdecznie zaprasza na Msze św. w intencji wszystkich mieszkańców gminy, którzy ukończyli 75 rok życia.

8.     Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej odbędą się 16.06. b.r. W tym dniu kazanie odpustowe wygłosi i przewodniczyć Mszy św. o godzinie 13.00 będzie ks. Robert Iskrzycki, misjonarz pracujący w Kazachstanie. W związku z festynem parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 23.06, w godzinach od 15.00 do 21.00,  Ministranci Seniorzy przeprowadzają zbiórkę fantów na loterie. W programie festynu między innymi licytacje, loterie fantowe, gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych w tym koncert  , laureatki programu telewizyjnego The Voice of Poland. Całkowity dochód przeznaczony będzie na dalsze inwestycje w naszej parafialnej świątyni, oraz na wydanie książki o naszej wspólnocie i naszych kościołach.

9.     Uroczystości Bożego Ciała odbędą się 20. 06. b.r. Po Uroczystej Mszy św. o godz. 09.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Ważny, misjonarz pracujący na Ukrainie, przejdziemy ulicami naszego miasta:  Pl. Wojska Polskiego, ul. Zamkową, Poznańską, Batorego, Kwiatową, i Sportową. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: Ołtarz I  - mieszkańcy ulic Zamkowa, Poznańska, Batorego. Ołtarz II  - ul. Kwiatowa, Czereśniowa. Ołtarz III  - ul. Poziomkowa, Morelowa. Ołtarz IV – ul. Kwiatowa i Sportowa.

10. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

11.  Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Zdzisława Cichockiego, Ś.P. Halinę Wolny, Ś.P. Zygmunta Młyniec, Ś.P. Jana Frączyk, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.