Ogłoszenia - 09.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 09.06.2019 r.

– Żmigród –  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego -

 

1.                 Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tace z przeznaczeniem na dalsze inwestycje w naszej świątyni. Pragniemy poinformować iż dalsze prace renowacyjne ścian naszej świątyni rozpoczną się na początku lipca.

2.                  W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.

3.                 W poniedziałek 10.06 obchodzimy w Kościele Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.                 We wtorek 11.06 wspominamy w Kościele św. Barnabę, Apostoła. W tym dniu obchodzić będziemy 72 rocznicę poświęcenia figury Matki Boskiej na żmigrodzkim rynku, przywiezionej z przez Siostry Miłosierdzia z Czortkowa na kresach wschodnich. Jednocześnie jest to kolejna rocznica oddania miasta w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.                 W środę 12.06 wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i diakona.

6.                 W czwartek, 13.06 obchodzimy w Kościele Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

7.                 W piątek, 14.06 wspominamy błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.

8.                 W przyszłą niedzielę 16.06 nasza parafia przeżywać będzie uroczystości odpustowe ku czci Trójcy Świętej. W tym dniu kazanie odpustowe wygłosi i przewodniczyć Mszy św. o godzinie 13.00 będzie ks. Robert Iskrzycki, misjonarz pracujący w Kazachstanie.

9.                  W związku z festynem parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 23.06, w godzinach od 14.00 do 21.00, na Żmigrodzkim Rynku, Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Ministranci Seniorzy przeprowadzają zbiórkę fantów na loterie. Fanty można również przynosić do zakrystii lub na plebanie. W programie festynu między innymi: licytacje, loterie fantowe, w tym nagroda główna rower ufundowana tradycyjnie przez firmę Paszkiewicz.   Dalej gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych: Chór Magnifikat, zespół Humorek i Zielona Łączka, występ uczennic Studia Wokalnego Magdy Bigoś z Wrocławia, zespół Adonai, zespół Adrenalina, zespół bluesowy z Pabianic Blue Haze, oraz koncert  , laureatki programu telewizyjnego The Voice of Poland, Pani Doroty Osińskiej sponsorowany przez Urząd Miasta w Żmigrodzie i Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze inwestycje w naszej świątyni, oraz na wydanie historycznej książki o naszej wspólnocie i naszych kościołach.

10.            Uroczystości Bożego Ciała odbędą się 20. 06. b.r. Po Uroczystej Mszy św. o godz. 09.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Ważny, misjonarz pracujący na Ukrainie, przejdziemy ulicami naszego miasta:  Pl. Wojska Polskiego, ul. Zamkową, Poznańską, Batorego, Kwiatową, i Sportową. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: Ołtarz I  - mieszkańcy ulic Zamkowa, Poznańska, Batorego. Ołtarz II  - ul. Kwiatowa, Czereśniowa. Ołtarz III  - ul. Poziomkowa, Morelowa. Ołtarz IV – ul. Kwiatowa i Sportowa.

11.            Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 27 listopada b.r. Koszt 65 zł

12.            Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

13.            Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś. P. Jan Frączyk, Ś.P. Władysław Zając, Ś.P. Zbigniew Suwalski, Ś.P. Władysław Sycz.