Ogłoszenia - 16.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2019 r.

– Żmigród –  Niedziela Trójcy Przenajświętszej -

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – święto patronalne naszej parafii. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i jednocześnie dziękujemy Księdzu Robertowi Iskrzyckiemu, misjonarzowi św. Wincentego a Paulo, który obecnie pracuje w Kazachstanie, za przewodniczenie Mszy św. Odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziś w naszej parafii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek, 17.06 wspominamy św. Barta Alberta Chmielowskiego.

3. We wtorek,18.06 przypada 69 rocznica święceń prezbiteratu J. Em. Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza. Polecajmy w naszych modlitwach Dostojnego Jubilata.

4. W środę 19.06 podczas Mszy św. o godz. 8.00 /młodzież z gimnazjum i szkół średnich / i o godz. 09.00 / uczniowie Szkoły Podstawowej/ modlić się będziemy  w intencji  dzieci i młodzieży, rodziców i katechetów, nauczycieli i wychowawców z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

5. Uroczystości Bożego Ciała odbędą się w najbliższy czwartek, 20. 06. b.r. Po Uroczystej Mszy św. o godz. 09.00, której przewodniczyć będzie ks. Tomasz Ważny, misjonarz pracujący na Ukrainie, przejdziemy ulicami naszego miasta:  Pl. Wojska Polskiego, ul. Zamkową, Poznańską, Batorego, Kwiatową, i Sportową. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy: Ołtarz I  - mieszkańcy ulic Zamkowa, Poznańska, Batorego. Ołtarz II  - ul. Kwiatowa, Czereśniowa. Ołtarz III  - ul. Poziomkowa, Morelowa. Ołtarz IV – ul. Kwiatowa i Sportowa. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w kościele parafialnym o godz. 07.00, 09.00, 12.00 i 18.30. W kościołach filialnych Msza św.: Borki i Borzęcin – godz. 8.00, Kliszkowice  i Bychowo – godz. 12.00.  W Bychowie po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św.

6. W piątek 21.06 wspominamy w Kościele św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

7. W związku z festynem parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 23.06, w godzinach od 14.00 do 21.00, na Żmigrodzkim Rynku, Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Ministranci Seniorzy przeprowadzają zbiórkę fantów na loterie. Fanty można również przynosić do zakrystii lub na plebanie. W programie festynu między innymi: licytacje, loterie fantowe, w tym nagroda główna rower ufundowana tradycyjnie przez firmę Państwa Paszkiewicz, oraz komplet luksusowych walizek podróżnych firmy Witchen ufundowanych przez firmę „ Marcus” Państwa Sajewicz, a także hulajnogi ufundowane przez Biuro Rachunkowe i firmę Radgar Państwa Elżbiety i Grzegorza Ratajczak. Konkurs wiedzy historycznej o naszej parafii przygotowany przez Pana Pawła Becelę.

Dalej gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych: Chór Magnifikat, zespół Humorek i Zielona Łączka, zespół Stars of Melody, występ uczennic Studia Wokalnego Magdy Bigoś z Wrocławia, zespół Adonai, zespół Adrenalina, zespół bluesowy z Pabianic Blue Haze, oraz koncert laureatki programu telewizyjnego The Voice of Poland, Pani Doroty Osińskiej sponsorowany przez Urząd Miasta w Żmigrodzie i Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze inwestycje w naszej świątyni, oraz na wydanie historycznej książki o naszej wspólnocie i naszych kościołach.

8.  Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 27 lipca b.r. Koszt 65 zł.

9. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz symbole Eucharystyczne na Boże Ciało.

10. W sobotę 22.06 mija 43 rocznica tragicznego wypadku w Żmigrodzkich Zakładach Roszarniczych „Żmilen”, w których zginęło 20 osób. Polecajmy ofiary tej tragedii Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się również za Ś.P. Zofię Julukowicz, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.