Ogłoszenia - 23.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 23.06.2019 r. – Żmigród – XIII Niedziela Zwykła -

1.      W miniony czwartek przeżywaliśmy w Kościele Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim parafianom uczestniczącym w procesji eucharystycznej, szczególnie mieszkańcom ulic, którymi szła procesja Eucharystyczna, za przystrojenie okien, za przygotowanie pięknych i wymownych ołtarzy, za świadectwo waszej wiary, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy budowniczym II ołtarza, za złożoną ofiarę na remont naszej świątyni.

2.      Przeżywając oktawę Bożego Ciała do czwartku 27.06, zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 a po Mszy św. na procesję Eucharystyczną wokół naszej świątyni połączoną z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy młodzież, dzieci sypiące kwiatki, dzieci I komunijne i rocznicowe, oraz wszystkie grupy parafialne.

3.      Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy XVII Festyn Parafialny, który odbędzie się na Żmigrodzkim Rynku w godzinach od 14.00 do 21.00. W programie festynu między innymi: licytacje, loterie fantowe, w tym nagroda główna rower ufundowana tradycyjnie przez firmę Państwa Paszkiewicz, oraz komplet luksusowych walizek podróżnych firmy Witchen ufundowanych przez firmę „ Marcus” Państwa Sajewicz, a także hulajnogi ufundowane przez Biuro Rachunkowe i firmę Radgar Państwa Elżbiety i Grzegorza Ratajczak. W loterii wiele cennych nagród w tym telewizor . Konkurs wiedzy historycznej o naszej parafii przygotowany przez Pana Pawła Becelę. Dalej gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów artystycznych: Chór Magnifikat, zespół Humorek i Zielona Łączka, zespół Stars of Melody, występ uczennic Studia Wokalnego Magdy Bigoś z Wrocławia, zespół Adonai, zespół Adrenalina, zespół bluesowy z Pabianic Blue Haze, oraz koncert laureatki programu telewizyjnego The Voice of Poland, Pani Doroty Osińskiej sponsorowany przez Urząd Miasta w Żmigrodzie i Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Całkowity dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze inwestycje w naszej świątyni, oraz na wydanie historycznej książki o naszej wspólnocie i naszych kościołach.

4.      W poniedziałek, 24.06 obchodzimy w Kościele Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

5.      W piątek 28.06 obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.      W sobotę, 29.06 Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

7.       Dziś po raz ostatni przed wakacjami odprawiamy Msze św. wg normalnego porządku. Począwszy od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W czasie wakacji w dni powszednie i niedzielę okazja do spowiedzi przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

8.      W przyszłą niedzielę 30.06 z racji ostatniego dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.45 i Mszę św. o godz. 18.30 w intencji naszych drogich zmarłych.

9.      Apostolat Maryjny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 27 lipca b.r. Koszt 65 zł

10. Kolejny raz gościć będziemy w naszej parafii XXXVI Pielgrzymkę Rolników diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Pielgrzymi przybędą do Borek 05.07 w piątek około godziny 14.30, gdzie zostanie odprawiona Msza św.  Następnie przejdą około godziny 18.00 do Żmigródka i Żmigrodu na nocleg. Również w piątek, 05.07 przybędzie do naszej parafii XXVII pielgrzymka rowerowa ze Szczecina.

11. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

12.  Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Danutę Karkocha, Ś.P. Tadeusza Rychczyńskiego, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.