Ogłoszenia - 21.07.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 21.07.2019 r. – Żmigród – XVI Niedziela Zwykła -

 1.     W minionym tygodniu ruszyły prace renowacyjne sklepień i ścian nawy bocznej północnej. Prace obejmą badania stratygraficzne, czyli ustalenie oryginalnego wzoru i koloru ścian, żeber oraz odlewów a następnie przywrócenie ich do pierwotnego stanu. Prace potrwają kilka miesięcy. Za utrudnienia przepraszamy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie za wszelkie wsparcie materialne i duchowe. Serdecznie dziękujemy grupie Żywego Różańca za przekazaną ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!

2.     W poniedziałek, 22.07  obchodzimy w Kościele Święto Św. Marii Magdaleny.

3.     We wtorek, 23.07 obchodzić będziemy w Kościele Święto św. Brygidy, Patronki Europy.

4.     We środę, 24.07 obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

5.     W czwartek, 25.07 obchodzimy w Kościele Święto Świętego Jakuba Apostoła.

6.     W piątek, 26.07, wspominamy w Kościele świętych Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu mija 74 rocznica objęcia przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy parafii p.w. Trójcy Świętej w Żmigrodzie. 26 lipca 1945 roku ks. Jan Jonaczyk otrzymał dekret nominujący go proboszczem z rąk księdza wikariusza kapitulnego ks. Ferdinanda Piontka i odtąd jako pierwszy polski duszpasterz po II wojnie światowej służył tutejszej ludności.

7.     W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów na placu przy kościele.

8.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną oraz prasę katolicką.

9.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Adama Mitek, Ś.P. Tadeusza Wasilewskiego, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.