Ogłoszenia - 28.07.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.07.2019 r.

– Żmigród – XVII Niedziela Zwykła –

 

 1.     W poniedziałek 29.07 wspominamy w Kościele św. Martę.

2.     W środę 31.07 wspominamy w Kościele św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Z racji ostatniego dnia miesiąca o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec połączony z wypominkami i o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

3.     W czwartek, 01.08, wspominamy św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

4.     Rozpoczyna się sierpień – miesiąc, który jest dla nas miesiącem przywołania tylu narodowych spraw. Mija 75 rocznica Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca, przedmiotem naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na Polskim Wybrzeżu. Chcemy też pamiętać o 99 już rocznicy wojny polsko – bolszewickiej 1920r. – „Cudu nad Wisłą”. Wszystkie te wydarzenia z naszej historii noszą w sobie niezatarty ślad naszej wiary i ufności w moc i potęgę miłosiernego Pana i Króla Wszystkich Czasów. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ta, jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do odnowy i ocalenia naszego narodu.

5.     Od południa 01.08 do północy 02.08 w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki: Spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła,  modlitwa „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

6.     W piątek 02.08 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Żmigrodzie od godz. 18.00 a w Bychowie od godz. 16.45.

7.     W sobotę 03.08, o godzinie 18.00 wspólnota Różaniec do Granic zaprasza na nabożeństwo różańcowe.

8.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

9.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Irenę Zazulczak, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.