Ogłoszenia - 01.09.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.09.2019 r.

– Żmigród – XXII Niedziela Zwykła -

1. Obchodzimy dziś kolejną rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie za nasza Ojczyznę.  

2. Zakończyły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Jutro w poniedziałek 02.09 zapraszamy na Msze św. o godz. 08.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny dla młodzieży szkół średnich, oraz młodzieży i dzieci ze szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców.

3. We wtorek 03.09 wspominamy w Kościele św. Grzegorza, papieża i Doktora Kościoła, patrona naszego duszpasterza ks. Grzegorza. Ks. Grzegorzowi z racji imienin składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wielu satysfakcji z pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże!

4. W czwartek 05.09 na Mszę Świętą o godz.18.30 serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów. Jest to dzień modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po zakończeniu Eucharystii odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne.

5. W piątek 06.09 przypada I piątek miesiąca. Od godziny 17.30 okazja do spowiedzi Świętej, o godz. 18.00 nabożeństwo i o godz. 18.30 Msza św. W Bychowie od godz. 10.30 odwiedzimy chorych, od godz. 16.30 okazja do spowiedzi i o godz. 17.00 Msza św. Z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych w Żmigrodzie, od godz. 08.00.

6. W sobotę 07.09 na godz. 18.00 Wspólnota Różaniec do Granic zaprasza na nabożeństwo różańcowe.

7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy w Kościele Święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej . W tym dniu, zgodnie z polską tradycją błogosławi się ziarna na zasiew. Jest to również druga niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dalsze prace remontowe naszej świątyni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać .

8. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 09.00 odbędzie się Msza św. w intencji zmarłych rolników z Grądzika. Natomiast o 10.30 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych.

9. Po Wakacyjnej przerwie Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od 16.00 – 17.00. W środę od godz. 19.00- 20.00 i w sobotę od godz. 9.00 – 10.00.

10. Grupa „ Żywego Różańca” organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę w dniu 28.09. b.r. Koszt 65 zł. Zapisy na stoisku parafialnym u Pani Teresy.

11. W dniach od 13 do 15 września b.r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. W związku z tym organizatorzy zwracają się z prośbą do naszej wspólnoty parafialnej o możliwość noclegu dla pielgrzymów z 13 na 14 września. Adresy można zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

12. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Roberta Zep, Ś.P. Dariusza Judzińskiego, Ś.P. Zofię Tyka, oraz tych którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę podczas II wojny światowej.