Ogłoszenia - 22.09.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 22.09.2019 r.

– Żmigród – XXV Niedziela Zwykła –

 1. Zapraszamy dziś o godz. 12.15 do Kliszkowic  na  Msze św. odpustową  ku czci św. Wincentego a Paulo patrona tamtejszej kaplicy. Można tam zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W poniedziałek 23.09 wspominamy w Kościele św. Ojca Pio, kapłana.

3. W piątek,  27.09. obchodzimy w Kościele wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia pracujących w naszej parafii, oraz patrona dzieł miłosierdzia. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 zamówioną przez Apostolat Maryjny.

4. W sobotę, 28.09. obchodzimy wspomnienie św. Wacława, męczennika,  patrona Czech i katedry wawelskiej.

5. W sobotę  29.09  – Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

6. W niedziele 30.09 po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Ks. Stanisław Chorągwicki, po rocznej posłudze w naszej parafii wraca do Stanów Zjednoczonych. Możliwość osobistego pożegnania w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

8. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprasza do kina „Polonia” w Trzebnicy na film p.t. „Tajemnice Ojca Pio” Wyjazd 25.09. b.r.( środa) o godz. 17.15 z pod wieży ciśnień. Koszt 20 zł. Zapisy u Pani Teresy i s. Krystyny w zakrystii.

9. Natomiast w sobotę 28.09. b.r. o godz. 15.00. na żmigrodzkim rynku u stóp Matki Bożej Stowarzyszenie Miłosierdzia zaprasza na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

10. Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, oraz Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Żmigrodzie Pani Izabela Nasiukiewicz serdecznie zapraszają na wydarzenie pod hasłem : „ Biała Sobota”. Wychodząc naprzeciw potrzebom i w trosce o zdrowie mieszkańców Powiatu Trzebnickiego dnia 28.09.2019 r. (sobota) w godz. Od 09.00 do 13.00 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym, ul. Willowa 4 będzie możliwość skorzystania z darmowych badań i konsultacji ze specjalistami.

11. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie zapraszają na „ Weekend bez uzależnień”. W sobotę 28.09 zapraszamy o godz. 15.00 na Msze św. w intencji osób chorych wraz ze świadectwem Andrzeja Sowy. Następnie w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się warsztaty w Zespole Placówek Kultury. Natomiast w niedzielę 29.09 po każdej Mszy św. odbędzie się spotkanie i świadectwo Andrzeja Sowy.

12. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

13. Miłosierdziu Bożemu polecamy Ś.P. Władysława Żyto, Ś.P. Reginę Janiewicz którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.