Ogłoszenia - 06.10.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 06.10.2019 r. – Żmigród – XXVII Niedziela Zwykła –

 

1.                 W dniu dzisiejszym serdecznie żegnamy przełożoną Sióstr Miłosierdzia s. Stefanię Halwa, której serdecznie dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii. Jednocześnie gorąco witamy nową Siostrę przełożoną s. Barbarę Waligóra, a także ks. Jana Dobosiewicza, misjonarza św. Wincentego a Paulo, którym życzymy Bożego błogosławieństwa oraz owocnej posługi w naszej parafialnej wspólnocie. Szczęść Boże !

 2.                 Trwa październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Natomiast dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00.

 3.                 W poniedziałek, 07.10 obchodzimy w Kościele wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 4.                 W sobotę, 12.10 odbędzie się pieszą pielgrzymkę do św. Jadwigi w Trzebnicy.

 5.                 W przyszłą niedzielę, 13.10 obchodzimy w Kościele XIX Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 18.00 natomiast zapraszamy o godz. 19.15 na Różaniec Fatimski.

 6.                  W przyszłą niedzielę, 13.10 obchodzić będziemy w Borzęcinie Uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi.

 7.                 Przyszła niedziela to również druga niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszej świątyni.

 8.                 Już za kilka tygodni odbędzie się Uroczystość Wszystkich Świętych. W przedsionku kościoła wyłożone są kartki na tegoroczne wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie z wyraźnym zaznaczaniem imion kobiecych i męskich, aby uniknąć pomyłek przy czytaniu. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone będą na dalsze prace remontowe na cmentarzu parafialnym.

 9.                 Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.

 10.             Zarząd cmentarza przypomina o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody zarządu cmentarza na postawienie nagrobka lub utwardzenie terenu wokół grobu.

 11.             Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, różańce oraz kalendarze na nowy rok.

 12.             Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Kazimierza Knapik, Ś.P. Zenona Łukowiak, Ś.P. Eugeniusza Dudę, Ś.P. Marka Okrajek.