Ogłoszenia - 01.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 01.12.2019 r. - I Niedziela Adwentu –

 1.     Rozpoczynamy dziś w Kościele święty czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest więc okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. (w Bychowie w środy o godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Marek Bukowiec z Iłowej.

2.     We wtorek 03.12. wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

3.     W piątek 06.12. wspominamy w Kościele św. Mikołaja, biskupa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.

4.     W sobotę 07.12. wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Również w sobotę Wspólnota „Różaniec do Granic” zaprasza na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

5.     W przyszłą drugą niedzielę adwentu, 08.12. obchodzimy w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wszelkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac w naszej świątyni oraz na dalsze przewidziane inwestycje: w najbliższym czasie zostaną zakończone prace nad renowacją polichromii sklepień w nawie bocznej północnej kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

7.     Opłatki wigilijne oraz świece Caritas można nabyć w zakrystii.

8.     Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozprowadza również wigilijne świece Caritas jako pomoc najuboższym dzieciom i potrzebującym.

9.      Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, kalendarze na nowy rok, lampiony roratnie, oraz świece wigilijne Caritas.

10.  Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. ks. Józefa Siedlczyńskiego, którego 4 r. śm. obchodzić będziemy we wtorek.