Ogłoszenia - 08.12.2019 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

08.12.2019 r. – Żmigród – II Niedziela Adwentu

1.     Przeżywając II niedzielę adwentu, obchodzimy dziś w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2.     Msze św. roratnie w kościele parafialnym odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00 (w Bychowie w środę  godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Marek Bukowiec z Iłowej.

3.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze prace remontowe naszej świątyni. W najbliższym czasie zostanie zakończona renowacja polichromii sklepień w nawie bocznej północnej kościoła. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

4.     W czwartek 12.12 po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

5.     W piątek 13.12 wspominamy w Kościele św. Łucję, dziewicę i męczennice.

6.     W sobotę 14.12 wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła.

7.     Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

8.     Informujemy drogich Parafian, że od 1 stycznia 2020 roku, Msze św. niedzielne będą odprawiane o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 (dla dzieci) 12.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godzinie 13.00.

9.     Opłatki wigilijne, świece Caritas można nabyć również w zakrystii.

10. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozprowadza wigilijne świece Caritas jako pomoc najuboższym dzieciom i potrzebującym. Świece można nabyć również na stoisku parafialnym.

11. Dyrektor Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie „Zielona Dolina” serdecznie zaprasza na Jasełka w wykonaniu przedszkolaków pt. „ Dzisiaj w Betlejem.” Jasełka odbędą się 15 grudnia o godz.15. w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie.

12. Na stoisku parafialnym polecamy również prasę katolicką, literaturę religijną, kartki świąteczne, oraz kalendarze na nowy rok.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Ryszarda Michaliszyn, Ś.P. Jadwigę Szymańską, Ś.P. Mirosławę Żmijewską,  którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.