Ogłoszenia - 22.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

- Żmigród- IV Niedziela Adwentu

- 22.12.2019 roku –

 1.      W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.30, Harcerze  z XXII szczepu „Meksyk” Hufca Powiatu Trzebnickiego przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju.

2.      W poniedziałek 23.12 o godz. 18.30 zapraszamy na ostatnią w tym adwencie Mszę św. roratnią.

3.      We wtorek 24.12 przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela Świata, łamanie się opłatkiem, oraz wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy zgodnie z naszą polską tradycją do zachowania postu, czyli powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Przy wigilijnym stole wspominajmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zapraszamy na Pasterkę dla dzieci i osób starszych o godz. 20.00. Następnie o godz. 22.45 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Adonai. O godz. 24.00 Uroczysta Pasterka. Mszę św. pasterskie na filiach zostaną odprawione: w Borkach, Borzęcinie, Kliszkowicach i Bychowie o godz. 22.00.

4.      W środę, 25.12 przypada I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 10.30, 11.45,13.00 i 18.30   ( nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.

5.      W czwartek, 26.12 II Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze św. w kościele parafialnym i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

6.      Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć u Siostry w zakrystii. Całkowity dochód z opłatków przeznaczony będzie na spłatę wykonanych prac remontowych i dalsze inwestycje w naszej świątyni.

7.      Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które stały się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

8.      Składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

9.      Burmistrz Gminy Żmigród, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, oraz Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na wspólne spotkanie wigilijne. Wydarzenie odbędzie się dnia 24 grudnia b.r. w godzinach od 10.00 do 12.30 na żmigrodzkim rynku.

10. Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, Burmistrz Miasta i Gminy Żmigród Pan Robert Lewandowski serdecznie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Pani Anny Jurksztowicz. Koncert odbędzie się 29 grudnia (niedziela) w kościele Trójcy Świętej w Żmigrodzie o godz. 19.15.

11. Już dziś zapraszamy na koncert chórów, który odbędzie się dnia 06 stycznia 2020 roku (poniedziałek) o godz. 16.30 w naszej świątyni. Wystąpią: Chór św. Wojciecha z parafii p.w. Chrystusa Króla z Rawicza, Chór Miriam z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli z Rawicza, Chór Cantate Deo z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Powidzka, Chór Oremus z parafii p.w. Chrystysa Króla z Brzegu Dolnego, oraz nasz parafialny Chór Magnificat.

12. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

13. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Stanisławę Krawczyszyn, Ś.P. Genowefę Żukowską, Ś.P. Zbigniewa Podleśnego, Ś.P. Antoniego Mularczyka, Ś.P. Jacka Wymazała, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.