Ogłoszenia - 29.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 29.12.2019 r. – Żmigród – Święto Świętej Rodziny-

1.      W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy w Kościele Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2.      Starosta Powiatu Trzebnickiego Pani Małgorzata Matusiak, Burmistrz Miasta i Gminy Żmigród Pan Robert Lewandowski serdecznie zapraszają dziś na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Pani Anny Jurksztowicz. Koncert odbędzie się w kościele Trójcy Świętej w Żmigrodzie o godz. 19.15.

3.       W poniedziałek 30.12. 2019 r. na godzinę 17.45 zapraszamy na wypominki za naszych drogich zmarłych.

4.       Natomiast we wtorek 31.12. 2018 roku zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-błagalne za miniony 2019 rok.

5.      W środę, 01.01.2020 r. w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół przeżywać będzie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy katolik w tym dniu jest zobowiązany do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w Żmigrodzie i kościołach filialnych wg porządku niedzielnego  Msze św. w kościele parafialnym odprawiane będą o godz. 9.00, 10.30   ( dla dzieci), 12.00 i 18.30.

6.      W piątek 03.01 przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.

7.      W sobotę 04.01zapraszamy na Msze św. o godz. 08.00 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa.

8.      Od nowego roku Msze św. niedzielne w kościele parafialnym odprawiane będą według nowego porządku tzn. o godz. 07.00, 09.00, 10.30( dla dzieci), 12.00 i 18.30. W tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 08.00 i 18.30.

9.      Już dziś zapraszamy na koncert chórów, który odbędzie się dnia 06 stycznia 2020 roku (poniedziałek) o godz. 16.30 w naszej świątyni. Wystąpią: Chór św. Wojciecha z parafii p.w. Chrystusa Króla z Rawicza, Chór Miriam z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli z Rawicza, Chór Cantate Deo z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Powidzka, Chór Oremus z parafii p.w. Chrystysa Króla z Brzegu Dolnego, oraz nasz parafialny Chór Magnificat.

10. Informujemy drogich Parafian, że plan tegorocznej kolędy na najbliższe dni jest następujący:

- w czwartek 02 stycznia od godz. 09.00 odwiedzimy Nowe Domy i Borki.

- w czwartek od 15.00 odwiedzimy Kliszkowice, Kliszkowice Małe.

- w piątek 03 stycznia 2020 roku od godz. 09.00 Borzęcin.

- w piątek od godz. 15.00 Grądzik, Marzęcin, Węglewo.

- w sobotę 04 stycznia od godz. 09.00 Żmigródek, ul. Główna, Rawicka, Jodłowa, Spacerowa, Sosnowa, Łąkowa, Modrzewiowa.

- w niedzielę 05 stycznia od godz. 15.00 Żmigródek ul. Milicka, Leśna, Zakładowa, Wodociągowa, Malinowa, Jagodowa, Aroniowa, Kalinowa.

 Wszystkie ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła a także zainstalowanie systemu monitoringu na placu przy kościele i na cmentarzu. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad drugim etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu sklepienia nawy bocznej północnej.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Natomiast okazja do spowiedzi rano i wieczorem przed Mszą św.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

12. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.