Ogłoszenia - 05.01.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 05.01.2020 r. – Żmigród – Niedziela Objawienia Pańskiego -

 

 

1.      Od nowego roku Msze św. niedzielne w kościele parafialnym odprawiane są według nowego porządku tzn. o godz. 07.00, 09.00, 10.30 ( dla dzieci), 12.00 i 18.30. W tygodniu Msze św. będą odprawiane o godz. 08.00 i 18.30.

2.      Jutro, w poniedziałek 06.01  obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

3.      Serdecznie zapraszamy również jutro, w poniedziałek na koncert chórów, który odbędzie o godz. 16.30 w naszej świątyni. Wystąpią: Chór św. Wojciecha z parafii p.w. Chrystusa Króla z Rawicza, Chór Miriam z parafii p.w. św. Andrzeja Boboli z Rawicza, Chór Cantate Deo z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela z Powidzka, Chór Oremus z parafii p.w. Chrystysa Króla z Brzegu Dolnego, oraz nasz parafialny Chór Magnificat.

4.      W przyszłą II niedzielę miesiąca, obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego, ofiary złożone na tace przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni, oraz na dalsze przewidziane inwestycje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.      Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

- dziś w niedzielę 05 stycznia od godz. 15.00 Żmigródek ul. Milicka, Leśna, Zakładowa, Wodociągowa, Malinowa, Jagodowa, Aroniowa, Kalinowa.

- w poniedziałek 06 stycznia z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego kolędy nie będzie.

- we wtorek 07 stycznia od godz. 16.00 ul. Morelowa, Czereśniowa, Poziomkowa i Kwiatowa.

- w środę 08 stycznia od godz. 16.00 ul. Przemysłowa, Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Obornicka, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza,  Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej.

- w czwartek 09 stycznia od godz. 16.00 ul. Kościuszki, Kościelna.

- w piątek 10 stycznia od godz. 16.00 ul. Mickiewicza, Krótka i Zielona.

- w sobotę 11 stycznia od godz. 09.00 ul. Kolejowa.

- w niedzielę 12 stycznia od godz. 15.00 ul. Willowa, Sienkiewicza.

 Wszystkie ofiary zebrane przy okazji kolędy przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła a także zainstalowanie systemu monitoringu na placu przy kościele i na cmentarzu. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad drugim etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu sklepienia nawy bocznej północnej.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę po wieczornej Mszy św. Natomiast okazja do spowiedzi rano i wieczorem przed Mszą św.

6.      Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

7.      Ks. Jan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną we wtorek, 07 stycznia b.r. od godz. 10.00.

8.      Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Scholi Jerzyki z Kunowic 19.01. 2020 r. w niedzielę w kościele parafialnym o godz. 16.00.

9.      Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego zapraszają na organizowaną przez szkołę akcję charytatywną: „ Świąteczne Grania” dla Natalii i Dominika w niedzielę 05 stycznia od godz. 16.15 do 20.00 w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie.

10.  Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

11.  Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Stanisława Trubisz, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności.