Ogłoszenia - 23.02.2020 r.

 Ogłoszenia duszpasterskie

 – 23.02.2020 r. – Żmigród – VII Niedziela Zwykła

 

1.     W Środę 26.02 rozpoczynamy w Kościele Okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania - poprzez post, modlitwę i jałmużnę - do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odbędą się w środę popielcową o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30, a w kościołach filialnych: Borki i Kliszkowice – godz. 16.00, Borzęcin i Bychowo – godz. 17.00. W tym  dniu obowiązuje post ścisły, tzn. wszyscy wierni są zobowiązani do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych oraz trzech posiłków w tym jeden do syta. O godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W środę popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2.     Już dziś informujemy, że podczas tegorocznego Wielkiego Postu przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte. Będą one trwały od soboty 21 marca do piątku 27 marca. Misje wygłoszą księża Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Krystian Połomnski CM.  Szczegółowy program podany będzie w najbliższym czasie.

3.     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45. Dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45 (W Bychowie o godz. 16:30 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.Kazania wygłosi ks. Robert Krzyśków CM.

4.     Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej.

5.     W ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, od najbliższej  niedzieli rozprowadzane będą paschaliki i baranki wielkanocne do nabycia na stoisku parafialnym oraz  skarbonki na wielkanocną jałmużnę.

6.     W czwartek 27.02 zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 zamówioną przez Apostolat Maryjny.

7.     W sobotę 29.02 z racji ostatniego dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za naszych drogich zmarłych o godz. 17.45 i Msze św. w ich intencji o godz. 18.30.

8.     W niedzielę, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

9.     Równiweż w niedzielę 01 marca Mszą Św. o godz. 18.30 rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Domu Katechetycznym.

  1.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

11. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz najnowszą książkę Pana Pawła Beceli o naszej parafii. Koszt 35 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na dalszy remont naszej parafialnej świątyni, za co serdecznie dziękujemy autorowi książki Panu Pawłowi Beceli.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Monikę Powiłojć, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.