Ogłoszenia - 01.03.2020 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

 – 01.03.2020 r. – Żmigród – I Niedziela Wielkiego Postu-

 

 

 

1.     Dziś 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

2.     Również dziś Mszą Św. o godz. 18.30 rozpoczniemy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Domu Katechetycznym.

3.     Podczas tegorocznego Wielkiego Postu przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte. Będą one trwały od soboty 21 marca do piątku 27 marca. Misje wygłosi ksiądz misjonarz Krystian Połomnski.  Szczegółowy program podany będzie w najbliższym czasie.

4.     W środę 04.03 obchodzimy w Kościele Święto Św. Kazimierza, Królewicza.

5.     W piątek 06.03 przypada I piątek miesiąca. Natomiast w każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45. Dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.45 (W Bychowie o godz. 16:30 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.Kazania wygłosi ks. Robert Krzyśków CM.

6.     W I sobotę miesiąca marca o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Panny przygotowane przez Stowarzyszenie św. Wincentego a Paulo.  

7.     Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać na tacę lub w kancelarii parafialnej.

8.     W ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, od IV niedzieli Wielkiego Postu, przy wyjściu z kościoła,   rozprowadzane będą świece i paschaliki jako wielkanocna jałmużna. Natomiast w Niedzielę Palmową w kościele parafialnym oraz w kościołach filialnych rozprowadzany będzie „ chleb wielkanocny”, oraz paschaliki.

9.     Przy ołtarzu  MB Nieustającej Pomocy jest wyłożony kosz na dary żywnościowe ( produkty trwałe i suche) a także produkty chemiczne dla potrzebujących jako jałmużna postna. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo prosi o dar naszych serc.

10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

11. W przyszłą II niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych, oraz na dalsze inwestycje w naszym parafialnym kościele.

12. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz najnowszą książkę Pana Pawła Beceli o naszej parafii. Koszt 35 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na dalszy remont naszej parafialnej świątyni, za co serdecznie dziękujemy autorowi książki Panu Pawłowi Beceli.

13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Marię Stryczną, Ś.P. Barbarę Lisiecką, które w minionym tygodniu odeszły do wieczności