Ogłoszenia - 08.03.2020 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

 – 08.03.2020 r. – Żmigród – II Niedziela Wielkiego Postu-

 1.     Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze inwestycje w naszej świątyni. Bóg zapłać! W najbliższym czasie ruszą prace renowacyjne ścian nawy bocznej północnej.

2.     Serdecznie zapraszamy dziś jeszcze na Gorzkie Żale  o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy: o godz. 16.45 – dla dzieci, 17.45 – dla dorosłych i  młodzieży.

3.     Podczas tegorocznego Wielkiego Postu przeżywać będziemy w naszej parafii Misje Święte. Będą one trwały od soboty 21 marca do piątku 27 marca. Misje wygłosi ksiądz misjonarz Krystian Połomnski.  Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem, zostały również przygotowane ulotki, które można zabrać do domu a są wyłożone przy drzwiach. Zachęcamy już dzisiaj do modlitwy w intencji Misji Świętych.

4.     Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w kopertach na tacę i w kancelarii parafialnej.

5.     Składamy również serdeczne podziękowanie za ofiary składane na ogrzewanie naszej świątyni.

6.     Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 12.03 b.r. po wieczornej Mszy św.

7.     Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo zaprasza na film: „ Najświętsze Serce”. Projekcja filmu odbędzie się 12 marca ( czwartek) o godz. 18.00. Koszt 20 zł. Wyjazd spod wieży ciśnień o godzinie 17.15. Zapisy przyjmuje Pani Teresa na stoisku parafialnym.

8.     Przy ołtarzu  MB Nieustającej Pomocy jest wyłożony kosz na dary żywnościowe  dla potrzebujących jako jałmużna postna. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo prosi o dar naszych serc.

9.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, kartki świąteczne, a także zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych z których dochód będzie przeznaczony na pomoc ubogim w ramach  ogólnopolskiego Dzieła Caritas. Przy wyjściu z kościoła, na stoliku znajdują się również skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Polecamy także najnowszą książkę Pana Pawła Beceli o naszej parafii.

10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Kazimierza Saramę, który w minionym tygodniu odszedł do wieczności.