Ogłoszenia- 09.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie - Wielki Tydzień - 09.04.2020 r.

1.         Rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Tydzień, czas przeżywania męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W te szczególne dni Wielkiego Czwartku, Piątku, Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania serdecznie zapraszamy na transmisje internetową na kanale „You Tube” wpisując w wyszukiwarce nazwę naszej parafii Trójcy Świętej w Żmigrodzie. Transmisja odbywać się będzie w Wieki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 19.00. Natomiast w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 08.00.

2.           Wielki Czwartek, to dzień szczególnej wdzięczności Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym wyjątkowym czasie z sakramentu spowiedzi korzystamy poprzez „wzbudzenie żalu doskonałego za grzechy oraz szczere pragnienie (postanowienie) wyspowiadania się.” W przyszłości wyrazi się ono ostatecznie w czynie spowiedzi, gdy miną przeszkody. Należy pamiętać, że osoba żałująca za swoje grzechy i pragnąca spowiedzi już teraz otrzymuje rozgrzeszenie i stan łaski uświęcającej. Należy zatem spełnić pięć warunków dobrej spowiedzi i nałożyć na siebie dobrowolną pokutę. Komunie Świętą w tych dniach przyjmujemy w sposób duchowy poprzez modlitewną jedność z Bogiem Ojcem. ( patrz załącznik na stronie internetowe parafii).

3.         W Wielki Piątek,  przeżywać będziemy Misterium Męki Pańskiej. W tym dniu w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii – obowiązuje Post Ścisły tzn. co do jakości ( bez potraw mięsnych) i co do ilości ( trzy posiłki dziennie w tym tylko jeden do syta).

4.         W Wielką Sobotę przezywać będziemy Wigilię Paschalną. W tym dniu wyjątkowo nie odbędzie się poświęcenie pokarmów. Natomiast w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy Ojców lub Matki, lub kogokolwiek z rodziny do wspólnej modlitwy i pobłogosławienia  pokarmów na stole wielkanocnym.( patrz załącznik 2 na stronie internetowej naszej parafii.)

5.          W niedzielę o godz. 08.00 Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego a po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej naszej parafii.

6.         Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Józef Kupny  udziela wszystkim wiernym dyspensy na czas nieokreślony (tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i w inne dni świąteczne. Dotyczy to również Liturgii Wielkiego Tygodnia. ( patrz strona internetowa naszej parafii). Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

7.         Wszystkie zaplanowane Msze święte w naszej parafii sprawowane będą w intencjach zgodnych z wolą ofiarodawcy bez udziału wiernych.

8.         Zachęcamy do pozostania w domu, dbania o higienę oraz zainteresowania się osobami samotnymi i starszymi ze swojego otoczenia – być może potrzebują naszej pomocy.

9.         W sprawach kancelarii parafialnej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 608 496 547.

10.    Wszystkim Parafianom z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy aby ten radosny czas przemieniał nasze serca, ożywiał naszą wiarę i umacniał naszą nadzieję i miłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi naszym rodzinom i całej wspólnocie parafialnej.

11.    Do życzeń dołączamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali Liturgię Wielkiego Tygodnia: Siostrom Miłosierdzia wraz z S. Krystyną, Księżom posługującym w naszej parafii, ks. Robertowi Iskrzyckiemu, misjonarzowi z Kazachstanu,  p. Iwonie, naszym organistom: p. Agnieszce, oraz P. Tomkowi. Szczególne podziękowanie za przeprowadzenie transmisji internetowej składamy na ręce Pana Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury, Roberta Grabkowskiego, Panom Tomaszowi Wasilewskiemu, Jackowi Pawliczowi i Grzegorzowi Parynie. Pragniemy podziękować za wszelkie życzenia nadesłane z okazji Świąt Wielkanocnych, a przede wszystkim za pamięć, jedność i modlitwę.