Ogłoszenia - 26.04.2020 r.

– 26.04.2020 r. – Żmigród – III Niedziela Wielkanocna

1.     Przeżywamy dziś w Kościele III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny.  W tym szczególnym czasie zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

2.     W środę 29.04 obchodzimy w Kościele Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.

3.     W piątek, 01.05 wspominamy w Kościele św. Józefa Rzemieślnika, patrona Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Polecajmy w naszych modlitwach dostojnego solenizanta. W tym dniu z racji swoich imienin Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

4.     Rozpoczyna się  miesiąc maj, w szczególny sposób poświęcony  czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej nabożeństwem Litanii Loretańskiej.

5.     W sobotę, 02.05 obchodzimy w Kościele Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

6.     Zachęcamy w tym szczególnym czasie o zainteresowanie się osobami samotnymi i starszymi ze swojego otoczenia – być może potrzebują naszej pomocy.

7.     Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Józef Kupny  udziela wszystkim wiernym dyspensy na czas nieokreślony (tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i w inne dni świąteczne. Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Transmisja internetowa z naszej świątyni odbywa się w każdą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.     Wszystkie zaplanowane Msze święte w naszej parafii sprawowane będą w intencjach zgodnych z wolą ofiarodawcy bez udziału wiernych.

9.     W sprawach kancelarii parafialnej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 608 496 547.

10. Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie transmisji Mszy św. internetowej na ręce Pana Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Roberta Grabkowskiego. Serdecznie dziękujemy Panom Tomaszowi Wasilewskiemu, Jackowi Gawliczowi i Grzegorzowi Parynie za obsługę transmisji. Pragniemy podziękować za wspólną modlitwę i życzyć wielu łask zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

11. Dziękujemy również za wszelką życzliwość i ofiary przesłane na konto bankowe, na utrzymanie naszej parafii.