Ogłoszenia - 03.05.2020 r.

03.05.2020– Żmigród –  IV Niedziela Wielkanocna

1.     Dziś w czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną także Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy o dobre i święte powołania zakonne i kapłańskie.

2.     Rozpoczął się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony  czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej nabożeństwem Litanii Loretańskiej.

3.     W poniedziałek 04.05. wspominamy w Kościele św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, hutników, kominiarzy i piekarzy. Wszystkim życzymy bezpiecznej pracy i służby, wielu łask zdrowia, oraz Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

4.     W środę 06.05. obchodzimy w Kościele Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5.     W piątek 08.05. przeżywać będziemy uroczystość ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6.      Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Józef Kupny  udziela wszystkim wiernym dyspensy na czas nieokreślony (tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i w inne dni świąteczne. Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Transmisja internetowa z naszej świątyni odbywa się w każdą niedzielę o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.     Wszystkie zaplanowane Msze święte w naszej parafii sprawowane będą w intencjach zgodnych z wolą ofiarodawcy bez udziału wiernych.

8.     W sprawach kancelarii parafialnej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 608 496 547.

9.     Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie transmisji Mszy św. internetowej na ręce Pana Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Roberta Grabkowskiego. Serdecznie dziękujemy Panom Tomaszowi Wasilewskiemu, Jackowi Gawliczowi i Grzegorzowi Parynie za obsługę transmisji. Pragniemy podziękować za wspólną modlitwę i życzyć wielu łask zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

10. Dziękujemy również za wszelką życzliwość i ofiary przesłane na konto bankowe, na utrzymanie naszej parafii.

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Mariannę Gibka, Ś.P. Franciszkę Kołodyńską, Ś.P. Stefana Bittner, Ś.P. Reginę Łopatka, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.