Ogłoszenia - 10.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 10.05.2020 r. – Żmigród – V Niedziela Wielkanocna

 

1.     Rozpoczął się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony  czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej nabożeństwem Litanii Loretańskiej.

 

2.     W środę 13.05 zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej do Matki Bożej Fatimskiej.

 

3.     W czwartek  14.05 obchodzimy w Kościele Święto Św. Macieja, Apostoła. W tym dniu Ojciec Święty Franciszek, prosi wszystkich wiernych o modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

 

4.     W sobotę 16.05, obchodzimy w Kościele Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.

 

5.     W poniedziałek 18.05, obchodzić będziemy 100 lecie urodzin naszego rodaka,  św. Jana Pawła II.

 

6.      Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Józef Kupny  udziela wszystkim wiernym dyspensy na czas nieokreślony (tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i w inne dni świąteczne. Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Transmisja internetowa z naszej świątyni odbywać się będzie w każdą niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7.     W sprawach kancelarii parafialnej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 608 496 547.

 

8.     Składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzenie transmisji Mszy św. internetowej na ręce Pana Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Roberta Grabkowskiego. Serdecznie dziękujemy Panom Tomaszowi Wasilewskiemu, Jackowi Gawliczowi i Grzegorzowi Parynie za obsługę transmisji. Pragniemy podziękować za wspólną modlitwę i życzyć wielu łask zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

9.     Dziękujemy również za wszelką życzliwość i ofiary przesłane na konto bankowe, na utrzymanie naszej parafii.