Ogłoszenia - 17.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

17.05.2020 r. – Żmigród –  VI Niedziela Wielkanocna

 

1.     Jutro w poniedziałek 18.maja b.r., obchodzić będziemy 100 lecie urodzin naszego rodaka,  św. Jana Pawła II.

 

2.     W przyszłą niedzielę, 24 maja b.r.,  przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

3.     Miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony jest  czci Matki Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej nabożeństwem Litanii Loretańskiej.

 

4.     Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wrocławski, Józef Kupny  udziela wszystkim wiernym dyspensy na czas nieokreślony (tzn. do odwołania) od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. niedzielnych i w inne dni świąteczne. Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Transmisja internetowa z naszej świątyni odbywać się będzie w każdą niedzielę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5.     Nabożeństwa pogrzebowe w czasie epidemii sprawowane są wyłącznie na cmentarzu parafialnym. Bezpośrednio nad grobem może znajdować się najbliższa rodzina ( pięć osób), osoby z firmy pogrzebowej, oraz ksiądz. Pozostali ludzie mogą uczestniczyć w pogrzebie z zachowaniem bezpiecznej odległości. Msza św. w intencji zmarłych odprawiona będzie w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 12.00.

 

6.     W sprawach kancelarii parafialnej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 608 496 547.

 

7.     Msze św. z transmisją internetową sprawowane będą o godz. 12.00. Składamy serdeczne podziękowanie za umożliwienie przeprowadzenie transmisji Mszy św. internetowej na ręce Pana Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Roberta Grabkowskiego. Serdecznie dziękujemy Panom Tomaszowi Wasilewskiemu, Jackowi Gawliczowi i Grzegorzowi Parynie za obsługę transmisji. Pragniemy podziękować za wspólną modlitwę i życzyć wielu łask zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

8.     Dziękujemy również za wszelką życzliwość i ofiary przesłane na konto bankowe, na utrzymanie naszej parafii.

 

9.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Mieczysława Żebroń, Ś.P. Romualdę Franaszczyk, Ś.P. Alfreda Cybuch.