Ogłoszenia - 07.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 07.06.2020 r.

– Żmigród –  Niedziela Trójcy Przenajświętszej –

 1.               Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej – święto patronalne naszej parafii. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i jednocześnie dziękujemy Dziekanowi Dekanatu Prusickiego, ks. Mariuszowi Grzesiowskiemu, za przewodniczenie Mszy św. Odpustowej o godz. 12.00 i wygłoszone słowo Boże. Dziś w naszej parafii można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.              Przypominamy drogim parafianom, że Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny postanowił, że z dniem 6 czerwca 2020 r. znosi obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

3. W poniedziałek, 08.06 przeżywać będziemy w Kościele wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

4.   We wtorek, 16.06 przypada 7 rocznica ingresu pasterza naszej archidiecezji J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Polecajmy w naszych modlitwach dostojnego Arcypasterza.

5.                 Uroczystości Bożego Ciała odbędą się w najbliższy czwartek, 11. 06. b.r. Po Uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, z powodu istniejącej pandemii, przejdziemy w bezpiecznych odległościach trzykrotnie wokół naszej parafialnej świątyni oddając cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. W kościołach filialnych Msza św.: Borki i Borzęcin – godz. 8.00, Kliszkowice  i Bychowo – godz. 12.00.  W Bychowie po Mszy św. również procesja wokół kościoła. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św.

6.  W piątek, 12.06 w tygodniu czci wobec Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii, ze względu na szczególny charakter tego dnia, ks. Arcybiskup udziela wszystkim wiernym Archidiecezji Wrocławskiej dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7.  W sobotę, 13.06 wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

8.                 Informujemy drogich parafian, że dnia 27 czerwca b.r. odbędzie się Uroczystość I Komunii św. Szczegółowych informacji udziela ks. Jerzy.

9.                 Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Krystynę Guźniczak, Ś.P. Edwarda Lech.