Ogłoszenia - 21.06.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 21.06.2020 r. – Żmigród –  XII niedziela zwykła -

1.     Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30, dzieci z klasy III odnowią (odnowiły) przyrzeczenia Chrztu Świętego.

2. W piątek 26 czerwca odbędzie się spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. i ich rodziców według następującego porządku: godz. 17.00 klasa III a, godz. 17.15 klasa III b, godz. 17.30 klasa III c.

3.                 Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 27 czerwca o następujących godzinach: Klasa III a godz. 09.00. Klasa III b godz. 10.30, klasa III c godz. 12.00. Natomiast „ biały tydzień” rozpoczniemy w niedzielę Mszą Świętą O godz. 10.30. W tygodniu od poniedziałku do piątku dzieci uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 18.30.

4.                 W środę 24.06 obchodzimy w Kościele Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W tym dniu przypada 58 rocznica święceń kapłańskich J.E. Księdza Arcybiskupa Mariana Gołębiowskiego. Polecajmy w naszych modlitwach drogiego Jubilata.

5.                 W czwartek 25 czerwca o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego, oraz w intencji o dobre i bezpieczne wakacje . Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Pół godziny przed Mszą św. zachęcamy do skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej.

6.  Przypominamy drogim parafianom, że Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny postanowił, że z dniem 6 czerwca 2020 r. znosi obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do ożywienia życia sakramentalnego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.

7.                 Dziękujemy grupie Żywego Różańca za ofiarę złożoną na remont naszej świątyni.

8.  Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, pamiątki na I Komunie Świętą, oraz najnowszą książkę o naszej parafii Pana Pawła Beceli. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na dalszy remont naszej świątyni.

9.                 W poniedziałek 22.06 mija 44 rocznica tragicznego wypadku w Żmigrodzkich Zakładach Roszarniczych „Żmilen”, w których zginęło 20 osób. Polecajmy ofiary tej tragedii Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się również za Ś.P. Jadwigę Szymańską, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.