Ogłoszenia - 26.07.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020 r.

– Żmigród – XVII Niedziela Zwykła –

 

1.     Trwają prace renowacyjne sklepień i ścian nawy bocznej północnej. Prace obejmą badania stratygraficzne, czyli ustalenie oryginalnego wzoru i koloru ścian, żeber oraz odlewów a następnie przywrócenie ich do pierwotnego stanu. Prace potrwają kilka miesięcy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie za wszelkie wsparcie materialne i duchowe. Bóg zapłać!

 

2.     W środę 29.07 wspominamy w Kościele św. Martę.

 

3.     W piątek 31.07 wspominamy w Kościele św. Ignacego z Loyoli, kapłana. Z racji ostatniego dnia miesiąca o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec połączony z wypominkami i o godz. 18.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

4.     W sobotę 01.07 wspominamy św.Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła.

 

5.     Rozpoczyna się sierpień – miesiąc, który jest dla nas miesiącem przywołania tylu narodowych spraw. Mija 76 rocznica Powstania Warszawskiego. W połowie miesiąca, przedmiotem naszej szczególnej refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na Polskim Wybrzeżu. Chcemy też pamiętać o 100 już rocznicy wojny polsko – bolszewickiej 1920r. – „Cudu nad Wisłą”. Wszystkie te wydarzenia z naszej historii noszą w sobie niezatarty ślad naszej wiary i ufności w moc i potęgę miłosiernego Pana i Króla Wszystkich Czasów. Sierpień jest dla nas miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Niech ta, jakże wymowna ofiara ludzi wierzących w Polsce, przyczyni się do odnowy i ocalenia naszego narodu.

 

6.     W czasie wakacji w dni powszednie i niedzielę okazja do spowiedzi przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.

 

7.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, oraz najnowszą książkę o naszej parafii Pana Pawła Beceli. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na dalszy remont naszej świątyni.

 

8.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Stanisława Rabenda, Ś.P. Karola Mikoluka, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.