Ogłoszenia - 06.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 06.09.2020 r.

- Żmigród – XXIII Niedziela Zwykła

 

 

1.     Decyzją Księdza Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, z dniem 01.09. b.r. witamy w naszej parafii ks. Roberta Iskrzyckiego CM. Księdzu Robertowi życzymy Bożego błogosławieństwa, oraz owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

2.     Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 modliliśmy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny. Natomiast o godz. 12.00 rolnicy ze Żmigródka dziękować będą za tegoroczne plony.

3.     Zapraszamy na Mszę Św. w intencji zmarłych i żywych zesłańców Syberii w niedzielę 20.09 o godz. 09.00.

4.     We wtorek 08.09 obchodzić będziemy w Kościele Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.     Po Wakacyjnej przerwie Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od 16.00 – 17.00. W środę od godz. 19.00- 20.00 i w sobotę od godz. 9.00 – 10.00.

6.     Spotkanie Dzieci i Młodzieży Maryjnej odbędzie się w piątek, 11.09. o godz. 16.00 w Domu Katechetycznym.

7.     Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w  niedzielę  13.09 na Msze św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

8.     Zapraszamy na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się w naszej parafii 20. 09. Mszą św. o godz. 18.30. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.

9.     Kapłani z posługą duszpasterską do chorych udają się: ks. Jerzy Tyrak i Ks. Robert Iskrzycki w każdy I piątek miesiąca. Natomiast ks. Robert Krzyśków i ks. Grzegorz Szpak w każdą I sobotę miesiąca.

10. Od dzisiejszej niedzieli Sakrament Spowiedź Św. odbywać się będzie przed Mszą św. w konfesjonałach ustawionych wewnątrz  naszej świątyni. W duchu odpowiedzialności za zdrowie nasze i innych zalecamy przyjmowanie Komunii św.  na dłonie, po uprzedniej dezynfekcji. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w naszych kościołach. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w drugą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.

11. Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Bogdana Szukalskiego, Ś.P. Roberta Zyber,  którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.