Ogłoszenia - 20.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2020 r.

– Żmigród – XXV Niedziela Zwykła –

 1.       Dziś Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w Domu Parafialnym.

2.       W poniedziałek 21.09 obchodzić będziemy w Kościele Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

3.       W środę 23.09 wspominamy w Kościele św. Ojca Pio, kapłana.

4.       Za tydzień w niedzielę 27.09. obchodzimy w Kościele wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia pracujących w naszej parafii, oraz patrona dzieł miłosierdzia. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 09.00 ku czci św. Wincentego a Paulo. Jest to również uroczystość odpustowa, patrona kaplicy w Kliszkowicach, gdzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.       Zapraszamy na pielgrzymkę z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II do Wadowic, Kalwarii i Krakowa. Pielgrzymka odbędzie się 10.10. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Jerzy.

6.       Po Wakacyjnej przerwie Kancelaria Parafialna czynna będzie we wtorek i czwartek od 16.00 – 17.00. W środę od godz. 19.00- 20.00 i w sobotę od godz. 9.00 – 10.00.

7.       Sakrament Spowiedź Św. odbywa się codziennie przed Mszą św. w konfesjonałach ustawionych wewnątrz  naszej świątyni. W duchu odpowiedzialności za zdrowie nasze i innych zalecamy przyjmowanie Komunii św.  na dłonie, po uprzedniej dezynfekcji. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w naszych kościołach. Sakramentu Chrztu św. udzielamy w drugą niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.

8.       Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

9.       Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Teresę Kowalewską, Ś.P. Kazimierza Pytez, Ś.P. Pawła Becelę, Ś.P. Wiolettę Swancar.