Ogłoszenia - 27.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2020 r.

– Żmigród – XXVI Niedziela Zwykła –

Uroczystość św. Wincentego a Paulo.

 1.    Obchodzimy dziś Uroczystość ku czci św. Wincentego a Paulo, kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia pracujących w naszej parafii, oraz patrona dzieł miłosierdzia.

2.                 W poniedziałek 28.09 wspominamy św. Wacława, męczennika.

3.   We wtorek 29.09 obchodzimy w Kościele Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4.    W środę 30.09 wspominamy w Kościele św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu na godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe i Msze św. za naszych drogich zmarłych.

5.  W czwartek 01.10 wspominamy Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

6.  Październik – to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 dla dzieci i codziennie o godz. 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w sobotę i niedzielę różaniec o godz. 18.00 dla wszystkich.

7.   W piątek 02.10.  wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 17.30 do 18.30 okazja do Spowiedzi Świętej.

8.   Zapraszamy na pielgrzymkę z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Pielgrzymka odbędzie się 10.10. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Jerzy.

9.    W duchu odpowiedzialności za zdrowie nasze i innych zalecamy przyjmowanie Komunii św.  na dłonie, po uprzedniej dezynfekcji. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w naszych kościołach.

10.            Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

11.            Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Józefa Gąsiorek, Ś.P. Marię Lemanik, Ś.P. Janinę Motwicką, Ś.P. Czesława Hatowskiego.