Ogłoszenia - 04.10.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 04.10.2020 r. – Żmigród – XXVII Niedziela Zwykła –

 1.                 Trwa październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. W naszym kościele różaniec dla dzieci odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Natomiast dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00.

2.  W poniedziałek 05.10 wspominamy w Kościele św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

3. W środę, 07.10 obchodzimy w Kościele wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

4.  W przyszłą niedzielę, 11.10 obchodzimy w Kościele XX Dzień Papieski pod hasłem „ Totus Tuus”. Z tej racji  odbędzie się zbiórka na stypendia dla młodzieży organizowana przez Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym dniu w Borzęcinie odbędzie się również odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Jest to również druga niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszej parafii.

5.  Już za kilka tygodni odbędzie się Uroczystość Wszystkich Świętych. W przedsionku kościoła wyłożone są kartki na tegoroczne wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie z wyraźnym zaznaczaniem imion kobiecych i męskich, aby uniknąć pomyłek przy czytaniu. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone będą na dalsze prace remontowe na cmentarzu parafialnym.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.

7.     Zarząd cmentarza przypomina o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody zarządu cmentarza na postawienie nagrobka lub utwardzenie terenu wokół grobu.

8.                 W duchu odpowiedzialności za zdrowie nasze i innych zalecamy przyjmowanie Komunii św.  na dłonie, po uprzedniej dezynfekcji. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w naszych kościołach.

9.  Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką, różańce oraz kalendarze na nowy rok a także najnowszą książkę Pawła Beceli o naszej parafii.

10.  Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Stanisławę Zielińską, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.