Ogłoszenia - 01.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 01.11.2020 r. – Żmigród –

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy serdecznie podziękować Wam drodzy parafianie za modlitwę w intencji  zmarłych, oraz za troskę o ich groby. Przypominamy, że w  dniu dzisiejszym porządek Mszy św. w świątyni parafialnej jak i w kościołach filialnych odbywa się jak w każdą niedzielę. Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie odbędzie się procesja i Msza św. na cmentarzu, równocześnie informujemy, że w dniach od 31 października do 2 listopada cmentarz parafialny jest zamknięty. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w kościele lub w domu.

2. Jutro w poniedziałek, 02.11 Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 07.00, 09.00 i 18.30. Msze św. w kościołach filialnych  o godz. 17.00.

3. Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.

4. Począwszy od wtorku 02.11 o godz. 17.45  zapraszamy na modlitwę wspominkową w intencji naszych drogich zmarłych. W przedsionku  kościoła wyłożone są kartki na tegoroczne wypominki. Prosimy o czytelne wypełnianie z wyraźnym zaznaczaniem imion kobiecych i męskich. Parafian z kościołów filialnych prosimy o wyraźne zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być odczytane wypominki. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać grupie Żywego Różańca za ofiarę złożoną na ogrzewanie naszej świątyni.

6. Na stoisku parafialnym polecamy, literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszych drogich zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu, jak również Ś.P. Stanisława Bożejewskiego, Ś.P. Czesława Bagińskiego, Ś.P. Leona Nowaczyka.