Ogłoszenia - 08.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 08.11.2020 r. – Żmigród – XXXII Niedziela Zwykła –

 

1.     Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dniem 7 listopada b.r. w naszej świątyni może przebywać jedna osobą na 15 metrów kwadratowych, czyli łącznie podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać w całej świątyni 60 osób z zachowaniem zalecanej odległości. Jednocześnie przypominamy, że zalecamy przyjmowanie Komunii św. na dłonie po uprzedniej dezynfekcji przy głównym ołtarzu. Pozostałym osobom udzielamy Komunii św. w nawie bocznej przy ołtarzu Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy.

 

2.     Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tace z przeznaczeniem na dalsze inwestycje w naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy również za ofiary składane na konto bankowe parafii na utrzymanie naszych kościołów.

 

3.     W poniedziałek 09.11 obchodzimy w Kościele Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

 

4.     We wtorek 10.11 wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

5.     W środę 11.11 wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. o godz. 09.00, w intencji naszej Ojczyzny.

 

6.     Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe za naszych drogich zmarłych codziennie o godz. 17.45.

 

7.     W czwartek 12.11 wspominamy w Kościele św. Jozafata, biskupa i męczennika.

 

8.     W piątek, 13.11 wspominamy Pierwszych Męczenników Polski: Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

 

9.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

 

10. Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Nieopłacone w terminie miejsca będą przeznaczane do ponownych pochówków. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu .

 

11. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, oraz literaturę religijną.

 

12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny, naszych drogich parafian za których modlimy się w tegorocznych wypominkach, jak również zmarłych, którzy odeszli do wieczności w minionym tygodniu: Ś.P. Włodzimierza Gajewskiego, Ś.P. Mariannę Grzebielec, Ś.Henryka Uruskiego, Ś.P. Ludmiłę Skoczylas, Ś.P. Andrzeja Naparty, Ś.P. Helenę Drożdzowską, Ś.P. Marka Gromczyńskiego.