Ogłoszenia - 29.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 29.11.2020 r. - I Niedziela Adwentu –

 1.     Rozpoczynamy dziś w Kościele święty czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest więc okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. (w Bychowie w środy o godz. 17.00).

2.     Fundacja im. Heleny Kmieć składa serdeczne podziękowanie za otwarte serce, gościnność i ciepłe przyjęcie wystawy. Podczas akcji misyjnej, która odbyła się 25 października b.r. zebrano kwotę 2803 zł. Pieniądze te wesprą fundusz stypendialny w Meksyku, Boliwii i Zambii.

3.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danej ulicy, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane ofiary i przelewy na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

4.     W poniedziałek 30.11 obchodzimy w Kościele Święto św. Andrzeja, Apostoła. Na godz. 17.45 zapraszamy na wypominki i Mszę św. w intencji naszych drogich zmarłych.

5.     W czwartek 03.12. wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

6.     W przyszłą niedzielę 06.12. wspominamy w Kościele św. Mikołaja, biskupa.

7.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

8.     Tegoroczne opłatki wigilijne wraz z życzeniami i obrzędem wigilijnym można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

9.     Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiary za świece składamy do ustawionej skarbony. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

10.           Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca na naszym parafialnym cmentarzu po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.  

11.            Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką,  literaturę religijną, wigilijne świece Caritas, lampiony adwentowe oraz kalendarze na Nowy rok.

12.            Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Wacława Olszak, Ś.P. Teresę Baranowską.