Ogłoszenia - 06.12.2020 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

06.12.2020   r. – Żmigród – II Niedziela Adwentu

 

1.     Przeżywamy dziś w Kościele II Niedzielę Adwentu, wspominając jednocześnie św. Mikołaja Biskupa. Msze św. Roratnie w kościele parafialnym odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00 (w Bychowie w środę  godz. 17.00).

2.     W przyszła II niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, iż dobiegają końca prace renowacji polichromii sklepień, oraz zabytkowych ścian nawy bocznej północnej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3.     W poniedziałek wspominamy w Kościele św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.

4.     We Wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danej ulicy, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane ofiary i przelewy na konto naszej parafii. Przypominamy, że wszelkie remonty dokonane w minionych latach w naszych kościołach są wynikiem ofiarności Drogich Parafian, bez której nie będziemy mogli realizować dalszych zaplanowanych inwestycji. Dlatego jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność, zwracając się jednocześnie z prośbą o dalsze wsparcie materialne remontu naszych świątyń. Bóg zapłać!

6.     Tegoroczne opłatki wigilijne wraz z życzeniami i obrzędem wigilijnym można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

7.     Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiary za świece składamy do ustawionej skarbony. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

8.     Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca na naszym parafialnym cmentarzu po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.

9.     Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

10.           Opłatki wigilijne, świece Caritas można nabyć również w zakrystii.

11.           Na stoisku parafialnym polecamy również prasę katolicką, literaturę religijną, kartki świąteczne, kalendarze na nowy rok, oraz Świece Caritas.

12.           Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Tadeusza Żyto, Ś.P. Leszka Klupa, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.