Ogłoszenia - 13.12.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 13.12.2020 r. –Żmigród – III Niedziela Adwentu –

 

1.     Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu zwaną „ Gaudete” czyli „Niedzielą Radości” ponieważ czas narodzin Jezusa Chrystusa jest już bliski. Adwent jest to czas radosnego oczekiwania, ale i dobrego przygotowania na Uroczystość Bożego Narodzenia, dlatego też zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, natomiast w sobotę o godz. 8.00. (w Bychowie w środy o godz. 17.00).

2.     Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze inwestycje w naszej świątyni. Informujemy drogich parafian, iż dobiegają końca prace renowacji polichromii sklepień, oraz zabytkowych ścian nawy bocznej północnej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3.     Dziś 13 grudnia przeżywamy  w naszej Ojczyźnie 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W naszych modlitwach za wstawiennictwem błogosławionego męczennika, księdza Jerzego Popiełuszko, pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju, jak również polecajmy miłosierdziu Bożemu tych co oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

4.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danej ulicy, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane ofiary i przelewy na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

5.     Zespół Adonai serdecznie zaprasza do wspólnego kolędowania w gronie rodzinnym w wigilijny wieczór 24 grudnia o godzinie 22.30. Transmisja odbędzie się na parafialnym, internetowym kanale You Tube.

6.     Tegoroczne opłatki wigilijne wraz z życzeniami i obrzędem wigilijnym można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

7.     Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Ofiary za świece składamy do ustawionej skarbony. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

8.     Przypominamy o obowiązku prolongaty miejsca na naszym parafialnym cmentarzu po upływie 20 lat od pogrzebu oraz przedłużeniu opłat za miejsce. Przypominamy także o potrzebie uzyskania zgody na postawienie nagrobka i utwardzenie terenu wokół grobu.

9.     Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką,  literaturę religijną, wigilijne świece Caritas, lampiony adwentowe oraz kalendarze na Nowy rok.

10.           Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Annę Kociemba, Ś.P. Józefa Sasanowicz, Ś.P. Adama Skoczylas, Ś.P. Krzysztofa Walendzik