Ogłoszenia - 25.12.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 25.12.2020 r. – Żmigród – Boże Narodzenie –

 

 „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło” [Iz 9,1]. Te słowa proroka Izajasza spełniły się w czasie betlejemskiej nocy, gdy Bóg stał się Człowiekiem. Pasterze i Mędrcy ze Wschodu mogli jako pierwsi zobaczyć Jezusa narodzonego z Maryi. Dziś światłość nocy betlejemskiej oświeca miliony serc na całym świecie. W świętym czasie szczególnej łaski, sercem i modlitwą łączymy się z Wami, drodzy Parafianie i Goście. W dniu, w którym trzymając w rękach biały opłatek wspominamy narodzenie Syna Bożego, życzymy Wam, abyście z ufnością przyjęli Go do Waszych serc. Niech Boże Dziecię błogosławi każdej rodzinie naszej parafii. Pragniemy również serdecznie podziękować za wszelkie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

 

1.     Szczególne podziękowania składamy tym, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła do świąt Bożego Narodzenia: S. Krystynie, wszystkim pracownikom kościoła i plebanii, Ministrantom Seniorom, oraz  Liturgicznej Służbie Ołtarza. Zespołowi Adonai za koncert kolęd transmitowany przez Internet.

2.      Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które stały się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

3.     Przeżywamy I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawimy jeszcze o godz. 9.00, 10.30, 11.45, 13.00 i 18.30, a w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.

4.     Jutro, 26.12 II Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, męczennika. Msze św. w kościele parafialnym i w kościołach filialnych wg porządku niedzielnego.

5.     W niedzielę 27.12 obchodzimy w Kościele Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

6.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 02 stycznia 2021 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane ofiary podczas Mszy św. kolędowej i przelewy na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

7.      Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną oraz kalendarze na nowy rok.

8.     Miłosierdziu Bożemu polecamy: Ś.P. Daniele Zep, Ś.P. Józefa Gawliszyn, Ś.P. Lucję Sidorowicz, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.