Ogłoszenia - 03.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 03.01.2021 r. – Żmigród – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim -

 1.     W środę 06.01  obchodzimy w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Uroczystość Trzech Króli. Dawnym polskim zwyczajem święcone są: kadzidło i kreda, które będzie można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego.

2.     W przyszłą II niedzielę miesiąca, obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego, ofiary złożone na tace przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej świątyni, oraz na dalsze przewidziane inwestycje. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, t. j. od 04 stycznia 2021 r.,  według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach  duszpasterskich, odprawiana będzie Msza św. kolędowa w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane ofiary podczas Mszy św. kolędowej i przelewy na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

Plan Mszy św. kolędowych odprawianych o godz. 18.30 w najbliższym czasie jest następujący:

 - 04 stycznia ( poniedziałek): Nowe Domy, Grądzik, Marzęcino, oraz Węglewo.

- 05 stycznia ( wtorek): Żmigródek.

- 06 stycznia (środa): Żmigród, ul. Morelowa, Czereśniowa, Poziomkowa i Kwiatowa.

- 07 stycznia ( czwartek): ul. Przemysłowa, Kmicica, Zagłoby, Słowackiego, Obornicka, Dębowa, Prusa, Podbipięty, Miłosza,  Reymonta, Szymborskiej, Orzeszkowej.

- 08 stycznia (piątek): ul. Kościuszki, Kościelna. Mickiewicza, Krótka i Zielona.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zakończą się prace nad trzecim etapem czyli odtworzeniem pierwotnego wyglądu nawy bocznej północnej.  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Na czas Mszy św. kolędowych kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. Natomiast okazja do spowiedzi rano i wieczorem przed Mszą św.

4.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.