Ogłoszenia - 17.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 17.01.2021 r. Żmigród

 – II Niedziela zwykła –

 

1.     W związku z dużą frekwencją na Mszy św. o godz. 12.00,  w nawiązaniu do prośby parafian, od przyszłej niedzieli t. j. 24.01 b.r. zapraszamy na dodatkową Msze św. w niedzielę o godz. 13.15. Na tę Eucharystię zapraszamy  szczególnie młodzież, oraz kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

2.     We wtorek 19.01. wspominamy w Kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

3.     W czwartek 21.01 – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

 

4.     Zapraszamy na Mszę św. kolędową w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów. Plan Mszy św. kolędowych na najbliższe dni jest następujący:

-18 stycznia(poniedziałek): ul. 23 Stycznia.

-19 stycznia(wtorek): ul. Batorego, Poprzeczna, Wąska, Sportowa, PL. Wolności.

-20 stycznia(środa): ul. Szkolna.

-21stycznia(czwartek):ul. Rzeźnicza, Konopnickiej, Spółdzielcza, Rzemieślnicza.

-22 stycznia(piątek): ul. Rybacka, Wileńska.

Ofiary zebrane przy okazji Mszy św. kolędowych przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.     Kancelaria Parafialna czynna jest: we wtorek i czwartek od godz. 16.00 – 17.00. W środę od godz. 19.00 – 20.00. W sobotę od godz. 09.00 – 10.00.

 

6.     Dyrekcja Przedszkola „ Zielona Dolina” w Żmigrodzie zwraca się z prośbą o włączenie się w ogólnopolską akcję „ Aniołkowe Granie” poprzez zbieranie akcesoriów chemicznych niezbędnych dla dzieci z Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Zbiórka odbywa się od 18 stycznia do 18 lutego b.r. w Żmigrodzkim Przedszkolu. 

 

7.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

 

8.     Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Agnieszkę Rudnicką, która w minionym tygodniu odeszła do wieczności.