Ogłoszenia - 24.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 24.01.2021 r. Żmigród

 – III Niedziela zwykła –

 1.     W związku z dużą frekwencją na Mszy św. o godz. 12.00,  w nawiązaniu do prośby parafian, od dzisiejszej niedzieli t. j. 24.01 b.r. zapraszamy na dodatkową Msze św. w niedzielę o godz. 13.15. Na tę Eucharystię zapraszamy  szczególnie młodzież, oraz kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

2.     Zapraszamy na Mszę św. kolędową w intencji: „ O łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo na cały Nowy Rok dla mieszkańców danej ulicy”, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo.  Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów. Plan Mszy św. kolędowych na najbliższe dni jest następujący:

-25 stycznia(poniedziałek): ul. Lipowa, Akacjowa.

-26 stycznia(wtorek): ul. Wiejska, Pl. Wojska Polskiego.

-27 stycznia(środa): ul. Zamkowa.

-28 stycznia ( czwartek): Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców, którzy nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym czasie.

     Ofiary zebrane przy okazji Mszy św. kolędowych przeznaczone będą na spłatę wykonanych prac remontowych w naszej parafialnej świątyni, oraz na dalsze inwestycje związane z renowacją polichromii wewnątrz naszego kościoła.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.     W poniedziałek,  25.01 – obchodzimy w Kościele Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jest to kolejna rocznica powstania Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którzy posługują w naszej parafii.

4.     We wtorek 26.01 wspominamy Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

5.     W czwartek 28.01 – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła.

6.     Kancelaria Parafialna czynna jest: we wtorek i czwartek od godz. 16.00 – 17.00. W środę od godz. 19.00 – 20.00. W sobotę od godz. 09.00 – 10.00.

7.     Na stoisku parafialnym polecamy literaturę religijną, oraz prasę katolicką.

8.      Miłosierdziu Bożemu polecajmy Ś.P. Lilie Bober, oraz Ś.P. ks. Jacka Wawrzyniaka SDS, proboszcza parafii p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich.