Ogłoszenia - 28.11.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 – 28.11.2021 r. - I Niedziela Adwentu –

 1.     Rozpoczynamy dziś w Kościele święty czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest więc okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Msze św. roratnie w kościele parafialnym od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00. (w Bychowie w środy o godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Sławek Wartalski z Wrocławia.

2.     We wtorek 30.11 obchodzimy w Kościele Święto św. Andrzeja, Apostoła. Na godz. 17.45 zapraszamy na wypominki i Mszę św. w intencji naszych drogich zmarłych.

3.     W piątek 03.12. wspominamy w Kościele św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu spowiedzi: dla dzieci o godz. 17.00. Dla młodzieży i dorosłych od godziny 17.30 do 18.30.

4.     Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

5.     Tegoroczne opłatki wigilijne wraz z życzeniami i obrzędem wigilijnym można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

6.     Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

7.     Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką,  literaturę religijną, wigilijne świece Caritas, lampiony adwentowe oraz kalendarze na Nowy rok.

8.     Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych drogich parafian, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Ś.P. Helenę Bednarek, Ś.P. Krystynę Grześkowiak, Ś.P. Zygmunta Hanko, oraz  Ś. P. ks. Leona Maciąg, który w wieku 85 lat odszedł do wieczności w parafii p.w. Narodzenia NMP w Oleszycach.