Ogłoszenia - 05.12.2021 r.

Ogłoszenia  duszpasterskie

05.12.2021r. – Żmigród – II Niedziela Adwentu

 

1.     W poniedziałek 06.12. wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Msze św. Roratnie w kościele parafialnym odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, a w sobotę o godz. 8.00 (w Bychowie w środę  godz. 17.00). Jednocześnie informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci rozpoczną się w najbliższą III niedzielę adwentu a poprowadzi je misjonarz św. Wincentego a Paulo, ks. Sławek Wartalski z Wrocławia.

 

2. W przyszła II niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dalsze inwestycje w naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, że nadal trwają prace renowacyjne sklepień i ścian nawy bocznej południowej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

3.         We wtorek 07.12 wspominamy w Kościele św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.

4. W środę 08.12 przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

5.  Tegoroczne opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

6.  Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym. 

7.  Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

8.    W najbliższy piątek 10.12, na prośbę parafian oraz za zgodą Miejskiego Urzędu Ochrony Środowiska zostaną usunięte z terenu cmentarza dwa drzewa: brzoza, oraz lipa. Właścicieli grobów znajdujących się w sąsiedztwie wycinanych drzew prosimy o zabezpieczenie.

9.         Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką, literaturę religijną, kartki świąteczne, oraz kalendarze na nowy rok. 

10.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Piotra Nowaka, Ś.P. Ewę Andrzejewską, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.