Ogłoszenia - 12.12.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

– 12.12.2021 r. –Żmigród – III Niedziela Adwentu –

 

1.    Dzisiejszą III niedzielą Adwentu zwaną „Gaudete”, czyli „ Niedzielą Radości”

Niestety z zaistniałą sytuacją pandemiczną oraz wprowadzonymi obostrzeniami tegoroczne rekolekcje adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszej parafii zostały odwołane. Od poniedziałku 13.12 do środy 15.12 Msze św. odprawiamy o godzinie 09.00 i 18.30. Intencje Mszy św. z godziny 16.30 zostaną odprawione o godzinie 18.30. Spowiedź św. adwentowa odbędzie się w środę w godzinach od 08.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

2.    Spowiedź św. w kościołach filialnych odbędzie się za tydzień podczas Mszy św. w IV Niedzielę Adwentu.

 

3.    Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę z przeznaczeniem na dalsze inwestycje w naszej świątyni.

 

4.    Jutro w poniedziałek, 13 grudnia wspominamy w Kościele św. Łucję, dziewicę i męczennicę. W tym dniu przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W naszych modlitwach za wstawiennictwem błogosławionego męczennika, księdza Jerzego Popiełuszko, pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju, jak również polecajmy miłosierdziu Bożemu tych co oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

 

5.     We wtorek 14.12 wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

6.    Tegoroczne opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

 

7.    Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 

8.    Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką,  literaturę religijną, lampiony adwentowe oraz kalendarze na Nowy rok.

 

9.    Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Jadwigę Mrowińską, Ś.P. Janinę Słonik