Ogłoszenia - 19.12.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

- Żmigród - IV Niedziela Adwentu

- 19.12.2021 roku –

1.     W ostatnim tygodniu tegorocznego adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane w kościele parafialnym od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.30

2.     W czwartek, 23.12, po Mszy św. o godz. 18.30, Harcerze  z XXII szczepu „Meksyk” Hufca Powiatu Trzebnickiego przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju.

3.     W piątek 24.12 przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela Świata, łamanie się opłatkiem, oraz wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy zgodnie z naszą polską tradycją do zachowania postu, czyli powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Przy wigilijnym stole wspominajmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Zapraszamy w tym dniu na Pasterkę dla dzieci i osób starszych o godz. 20.00. i o godz. 24.00, zgodnie z zalecanymi sanitarnymi wymogami. W tym szczególnym dniu o godz. 22.45 zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z zespołem Adonai. Jednocześnie informujemy drogich parafian, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w koncercie i Mszy św. Pasterskiej o godz. 24.00, że odbędzie się również transmisja na żywo na kanale internetowym You Tube. Pragniemy serdecznie podziękować na ręce Dyrektora Żmigrodzkiego Domu Kultury Pana Roberta Grabkowskiego za przeprowadzenie transmisji internetowej. Mszę św. pasterskie na filiach zostaną odprawione: w Borkach, Borzęcinie, Kliszkowicach i Bychowie o godz. 22.00.

4.     Tegoroczne opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie naszych kościołów.

5.     Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, przy wyjściu z kościoła rozprowadza wigilijne świece Caritas. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

6.     W sobotę, 25.12 przypada I Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30   ( nie będzie Mszy św. o godz. 7.00). Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.

7.     26.12 w oktawie Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

8.     Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Janowi Serniak ze Żmigródka za przekazanie choinek, które staną się dekoracją naszej świątyni podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

9.     W związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną nie odbędzie się w tym roku tradycyjna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Natomiast każdego dnia, według ustalonej kolejności podanej w ogłoszeniach duszpasterskich, odprawiana będzie (tak jak w zeszłym roku) Msza św. kolędowa w intencji o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla mieszkańców danej ulicy, podczas której poświęcona będzie przyniesiona indywidualnie woda do pokropienia mieszkań, oraz kolędowe błogosławieństwo. Istnieje również możliwość indywidualnego, kolędowego spotkania w domach po wcześniejszym pisemnym zaproszeniu zgłoszonym w kancelarii parafialnej, zakrystii lub do skarbony, do 30 grudnia b.r. Formularze -  zaproszenia znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za wsparcie modlitewne i materialne naszych kościołów, poprzez składane i przelewane ofiary na konto naszej parafii. Bóg zapłać.

10. Na stoisku parafialnym polecamy prasę katolicką,  literaturę religijną, oraz kalendarze na Nowy rok.

11. Bożemu Miłosierdziu polecajmy Ś.P. Eugeniusza Wawrzyniaka, Ś.P. Janinę Wolniak, którzy w minionym tygodniu odeszli do wieczności.